Гранти ООН

Дослідження одного з аспектів сталого розвитку ООН в Україні


 Урочисте нагородження переможців та фіналістів Partnership for Sustainability Award 2018
Київ
6 грудня 2018

Категорія Суспільство: NESTLE Україна, 1+1 Медіа, EVA магазини, Енергоатом, Освіторія, EPAM Ukraine, PepsiCo Ukraine, Галнафтогаз, Астарта-Київ, Ашан, EPAM Systems Belarus, ГО «Професіонали майбутнього», Nota Bene architecture&interior, Hoster.By, КНЕУ, Енактус

Категорія Планета: FILM.UA Group, PepsiCo Ukraine, IMMER Group, Pernod Ricard Ukraine, DTEK Energy, R&S Quantum, Українська Пакувально-Екологічна Коаліція
Категорія Мир: ПЛАСКЕ, МЦРЛ, Міжнародний аналітичний центр права


Категорія Економічний розвиток: Метінвест, IMMER Group, DTEK Energy, Промприлад.Реновація, Тепле місто, KAN Development, Асоціація Велосипедистів Києва

Період реалізації проекту

2008-2017

Кількість партнерів, що взяли участь у проекті 2

Мета
З’ясувати ступінь захищеності українців у земельних, квартирних і пенсійних питаннях. Застосовано юридичний механізм захисту прав людей у національних судах. Як остаточне рішення приймається Європейський суд із захисту прав людини в Страсбурзі. Було згенеровано п’ять позовів у національних судах. По кожному отримано відмову. Кожен позов було подано в Євросуд. З п’яти позовів двоє виграно. З цих двох виграшів жоден не дав очікуваного правового результату.  

З’ясувати, наскільки соціально справедливою без відсутності расової, національної чи іншої дискримінації, декриміналізованою й некорумпованою є сфера прав українців на пенсію, квартири й землю.

Проект вирішує вкрай важливу проблему одного із забутих і неактуалізованих і досі в Україні аспектів сталого розвитку - як втілити в життя задекларовані в Україні права її громадян? Чи працює цей механізм? Якщо він працює то як? Чи присутня корупція, кримінал чи дискримінація в цих стосунках? Описана вище проблема особливо актуальна й вкрай загострилася сьогодні в Україні.

1. До виконання цього проекту ніхто в Україні не проводив настільки широкомасштабних і довготривалих досліджень саме в цьому аспекті сталого розвитку. 

2. Пошук найчутливіших елементів привів до короткої вибірки всього з трьох позицій.


3. Спосіб отримання відповіді на поставлену проблему (Рішення Високоповажних суддів ЄСПЛ) дозволяє зробити однозначний висновок по ній без можливих тлумачень чи перекручень.


4. Інноваційність полягає ще й у майже 100% чистоті експерименту: адже жоден із фігурантів процесу не знав мети цього дослідження, а отже діяв вільно, без тиску й без примусу.   


18000$ було витрачено під час початку проекту і його провадження. В цю суму входять кошти на створення й навчання роботі з сайтом, юридичні консультації, комп'ютер, інтернет, представництво в судах, листування з Євросудом.  

Отриманий результат не може задовольнити будь-кого, хто працює за програмами сталого розвитку. Тому ситуація потребує додаткового аналізу, уточнення, запитів, висновків і взагалі об’ємної роботи по темі, що потребує додаткових грантів. 


Соціальний ефект від проекту

Це був ефект шоку. Ніхто не очікував такого результату. Результат, отриманий нами, та результати інших громадських організацій лягли в основу змн і поліпшення законодавства, які можна спостерігати зараз.   

Бізнес ефект від проекту

Особливо в сфері землеволодіння було усунено чимало бар’єрів і корупційних схем у Києві. Спрощено дозвільні процедури. Поліпшився інвестиційний клімат у зв’язку із формуванням прозорих правил.

Партнери проекту
Адвокатська група “С. Прудкий і партнери”. 

Ініціатор і керівник проекту. 

Грантодавець. Надання юридично-консультаційних послуг і організаторських функцій. Супроводження проекту аж до етапу Євросуду. 

Переваги партнерів
Адвокатська група “С. Прудкий і партнери”. Компетентність, лідерство, спроможність до керівництва на тривалий період, достатнє фінансове забезпечення, відповідність цілям сталого розвитку. 

Так, ми заключали договір про партнерство перед реалізацією проекту. Так, звертали увагу. Саме той факт, що партнер дотримувався стандартам ділової етики і цілям сталого розвитку ООН і стало можливим втілити цей проект у життя.

Пошук і формулювання завдання, створення короткої чутливої вибірки юридичні аспекти національного законодавства правила оформлення документів до Євросуду створення й адміністрування сайту аналітика в кризові моменти. 


Переваги повного й комплексного підходу до забезпечення нашої діяльності, досягнення мети, результат, який можна оцінити й застосувати.

Рекомендуємо вибрати партнера, що доповнює діяльність своїми сильними сторонами й компетенціями.

Взаємодопомога, координація, взаємовиручка, дотримання цілей проекту, прозорість стосунків, ділова етика.






Коментарі